Przyczyny zwyrodnień


Przyczyny choroby zwyrodnienia stawów




Trzeba przyznać, że najczęstszymi schorzeniami związanymi ze zwyrodnieniami są choroby stawów, które mogą uprzykrzyć życie każdemu z nas. To prawda, że dolegliwości tego typu dotyczą głównie osób starszych, u których chrząstka stawowa straciła zdolności regeneracyjne i jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne, niż u ludzi w młodym wieku. Każdy musi zdawać sobie sprawę, że zwyrodnienia stawów to bardzo poważna kwestia i nie należy lekceważyć jakichkolwiek objawów, które mogłyby informować nas o pojawieniu się takowego problemu w naszym organizmie.

Zapalenie tkanek w okolicach stawu, prowadzi do zneutralizowania właściwości chrząstki stawowej, w skutek czego stan zapalny dociera bezpośrednio do kości, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie. Często zwyrodnienia stawów są zmorą osób otyłych i posiadających wadę kręgosłupa, nie zmienia to jednak faktu, że również osoby prowadzące aktywny tryb życia są narażone na pojawienie się tego typu schorzenia. Z wiekiem stawy stają się mniej odporne na działanie wszelkich czynników zewnętrznych, które powodują mechaniczne urazy. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, ale zwyrodnienie stawów może być również dolegliwością przekazywaną genetycznie, więc w większości przypadków nie mamy wpływu na zachorowanie.

Staw, w którym zaczęły się procesy prowadzące do zwyrodnienia, może znacznie dawać się we znaki i utrudniać normalne funkcjonowanie. Promienisty ból, jaki pojawia się w czasie wykonywania zwykłych czynności, takich jak siadanie, wstawanie, czy też chodzenie, jest najlepszym symptomem, po którym możemy rozpoznać chorobę. Również trzeszczenie kości, czy ich sztywnienie może świadczyć o pojawieniu się zmian w organizmie. Zaawansowana faza choroby prowadzi do zniekształcenia stawów. Zwyrodnienia stawów da się leczyć, ale czasem dochodzi do powielenia się warstw tkanek, w skutek czego staw jest sztywny i nadal może pobolewać. Skrajne przypadki pokazują, że zwyrodnienia stawów mogą prowadzić do trwałego kalectwa, głównie z powodu zaniedbania widocznych objawów choroby. Trzeba także wiedzieć, że na zwyrodnienia stawów są narażone osoby, które przeszły takie choroby jak: dna moczanowa czy reumatologiczne zapalenie stawów.






na ból stawów

Ankieta

Jaki suplement okazał się najskuteczniejszy w przeciwdziałaniu bólom stawów w Twoim przypadku?

View Results

Loading ... Loading ...