Leczenie choroby


Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów
Ze względu na to, iż choroba zwyrodnień stawów może powodować szereg zmian w obrębie miejsc, gdzie pojawiły się stany zapalne, głównym zabiegiem, jaki powinien zostać przeprowadzony jest odciążenie tych obszarów, które są narażone na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne i uciski. Lekarz może zalecić stosowanie różnego rodzaju artykułów, takich jak wkładki ortopedyczne, czy stabilizatory, które mogą wspomóc nas w walce z bólem stawów, ale dopiero nasza inicjatywa może przynieść nam upragnioną ulgę i sprawić, że odzyskamy zdolność swobodnego poruszania się. Bardzo ważne w tym przypadku są ćwiczenia, które wzmocnią nasze mięśnie i sprawią, że będą one pracować bez zarzutu, co w znacznym stopniu odciąży obolałe stawy. Ważne, aby po dobór zestawu ćwiczeń udać się do specjalisty, który rozłoży wysiłek na takie miejsca, jak brzuch, pośladki, czy mięśnie przy kręgosłupie. Nie należy samodzielnie ćwiczyć niczego na siłę, gdyż w przypadku choroby zwyrodnienia stawów, zwyczajnie można zrobić sobie krzywdę.

Tak naprawdę, choroby zwyrodnieniowej stawów nie da się całkowicie wyleczyć, ale jej objawy można zneutralizować do minimum, by nie utrudniały choremu wykonywania codziennych obowiązków. W przypadku osób otyłych wymagana jest redukcja tkanki tłuszczowej, które jest główną przyczyną stanów zapalnych w stawach. Pomoże tutaj zbilansowana dieta i odrobina samozaparcia, w końcu chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo człowieka.

Na rynku dostępny jest szereg leków przeciwbólowych, jednak ich działanie jest jedynie miejscowe i krótkotrwałe. Ostatnimi czasy pojawiły się również środki zawierające siarczan glukozaminy i kwa hialuronowy, które wspomagają odbudowę chrząstki stawowej. Dodatkowo chorzy mogą uśmierzyć ból stosując różnego rodzaju okłady (np. z parafiny), czy też masaże. Pomaga również stosowanie miejscowego naświetlania polem elektromagnetycznym i laserem biostymulacyjnym. Również chirurgia ma tutaj coś do powiedzenia, gdyż istnieje możliwość „wymiany” stawu kolanowego, biodrowego czy barkowego.

Więcej informacji o leczeniu zwyrodnień znajdziesz w tym wpisie.


na ból stawów

Ankieta

Jaki suplement okazał się najskuteczniejszy w przeciwdziałaniu bólom stawów w Twoim przypadku?

View Results

Loading ... Loading ...